Нав'язлива "фінансова" потреба у мережі



Нав'язлива „фінансова" потреба у Мережі – гра  в  он-лайнові  ігри (як азартні так і рольові),  постійні  покупки чи участь в Інтернет-аукціонах.

 З розвитком нових технологій і усе більшим впровадженням у життя Інтернету багато в чому спрощується одержання різного роду послуг. Тепер без яких-небудь зусиль можна замовити товар за допомогою Глобальної мережі чи по телефону. Через кілька годин, у залежності від умов договору, його доставлять до дому чи в інше обговорене місце. Причому, як показує практика, у більшості випадків віртуальні магазини привозять необхідні товари безкоштовно, що, відповідно, дозволяє заощаджувати час і гроші. Разом з тим варто відзначити, що віртуальний спосіб придбання товарів припускає визначені ризики для потенційних покупців. Таким чином, при покупці товарів на відстані необхідно завжди пам’ятати про свої права і не забувати про те, що продавець повинен надавати всю необхідну інформацію як про себе, так і про запропонований товар. Законодавчі гарантії захисту прав споживачів поширюються і на віртуальну торгівлю. Знаючи цю нескладну істину й оперуючи приведеними правилами, потенційний покупець зможе убезпечити себе від несумлінного поводження з боку продавця. 

Стає дедалі популярнішим он-лайновий вид комп’ютерної ігри. Що особливого у ньому? Її персонажами керує не комп’ютер, а гравці, які через Інтернет одночасно беруть участь у грі. Їх можуть бути тисячі. Популярність таких забав пояснюється можливістю поспілкуватися з іншими. Гравці "розмовляють” одні з одними і відчувають себе частиною всесвітньої родини. Досить часто це спричиняє виникнення фінансових проблем, тому що послуги провайдерів платні. Чим більше людина проводить часу on-line, тим більші рахунки їй доводиться сплачувати. Незважаючи на те, що тривале знаходження в Мережі пов'язане з матеріальними витратами, деякі користувачі не зменшують своє перебування в Інтернеті, а, навпаки, збільшують його. Слід зазначити, що для окремих користувачів фінансова сторона Інтернет-послуг є, до певного часу, фактором, який стримує. Нерідко прагнення до зниження фінансових витрат відбувається не за рахунок скорочення часу on-line, а за рахунок перенесення часу перебування в Інтернеті з денних і вечірніх на нічні години через можливість використання пільгових тарифів на Інтернет-трафік. Постійне нічне використання Інтернету спричиняє порушення режиму сну й, як наслідок, виникнення хронічної утоми, підвищеної подразливості, конфліктності. З метою подолання сонливості, адикти нерідко удаються до вживання кави, міцного чаю та інших тонізуючих речовин. Тривале перебування за комп'ютером у статичному положенні викликає порушення кровообігу й провокує появу застійних явищ в організмі людини, що, у свою чергу, сприяє виникненню захворювань опорно-рухового апарата, шлунково-кишкового тракту або їхньому загостренню. Концентрація погляду на екран монітора й неправильне освітлення негативно впливають на зір. Зараз відзначається тенденція до зниження цін як на лімітовані Інтернет-послуги, так і на необмежений доступ у Мережу. У США більшість провайдерів надають користувачам можливість безкоштовного використання Інтернету. Не дивлячись на позитивні сторони, які при цьому відкриваються, зникне один з факторів відносного стримування Інтернет-залежних осіб, який може викликати збільшення часу, що проводиться ними on-line.

За дослідженнями жінки, що не мають дітей, тримають лідерство по кількості он-лайнових покупок: 63 % опитаних стверджують, що за останні три місяці кожна з них витратила в Інтернеті більше $100. Аналогічні суми за той же період витратили лише 52 % жінок з дітьми. Вважається, що жінки вже визнані активнішими покупцями он-лайнових магазинів, ніж чоловіки.